Padomi, kas palīdzēs iedarbināt mašīnu, izmantojot “piepīpēšanas” metodi

auto akumulatori

Ziema ir laiks, kad ar automašīnu var atgadīties dažādas problēmas – logu vai slēdzenes aizsalšana, motora dzesēšanas šķidruma sasalšana, kā arī situācijas, kad mašīna “nelec”, jo akumulators ir “nosēdies” Šādos gadījumos labāk ir meklēt kādu palīgu ar automašīnu, kas varētu iedarbināt auto, izmantojot “piepīpēšanas” metodi. Bezjēdzīgi censties iedarbināt auto, “beidzot nost” starteri, tas noteikti nebūs labākais risinājums.

Vakardien tieši šāda mašīna mani sveica no rīta – nekādīgi nebija piedabūjama ierūkties. Izrādījās, ka mans vīrs nudien no automašīnām ko saprot, nebija melojis par to mūsu iepazīšanās dienā, un pāris veiklām kustībām un savienojot pareizos vadus, manu Toyota atgrieza pie dzīvības. Ne vien prieks un lepnums par vīra prasmīgajām rokām, bet arī jauna pieredze, kā izlīdzēties šādās situācijās aukstajā sezonā.

Šī bija pirmā reize, kad, tā teikt, ar vīru kopā aizsmēķējām. Cigaretes man pie sirds neiet, bet šāda “piepīpēšana” izrādījās visai saliedējošs un aizraujošs process. Tehniskas zināšanas un praktiskas viltības šādās situācijās var palīdzēt mašīnas “nelekšanas” problēmas atrisināt turpat mājas pagalmā, nesaucot palīgā darbiniekus no tuvākā autoservisa. Kādas gudrības man samācīja vīrs, pastāstīt nolēmu arī blogā.

Vispirms – sagatavojieties!

Lai jūs varētu iedarbināt savu mašīnu, izmantojot cita auto akumulatoru, vispirms ir jāsameklē vadi. To šķērsgriezumam (vadu metāliskajai daļai) jābūt vismaz 8 kvadrātmilimetriem. Lai to pārbaudītu, var noņemt uz spailes esošo rokturi un aplūkot vada resnumu. Dažreiz, apskatot to tikai no ārpuses, var likties, ka vads ir pilnībā atbilstošs, taču patiesībā daudziem vadiem lielu daļu apkārtmēra aizņem izolācijas materiāli. Ja metāliskās daļas šķērsgriezums būs pārāk mazs, var gadīties, ka vadi ātri kļūs karsti, kā arī nespēs pietiekoši labi vadīt strāvu.

Tāpat ņemiet vērā, ka mašīnai, kuru gribat iedarbināt, ir jāizslēdz visas ierīces, kuru darbībai nepieciešama strāva, piemēram, ventilācija, radio, apsildāmie krēsli, gaismas utt.

Kādā secībā jāpievieno startēšanas vadi?

Pirmkārt, jūsu “donora” auto nepieciešams noslāpēt motoru. Pēc tam ņemam sarkano klemmi ar plusa zīmi un pievienojam mašīnai, kurai ir izlādējies akumulators. Pēc tam plusa klemmi pievieno arī otras mašīnas akumulatoram. Atcerieties – vispirms savieno abu auto plusa spailes. Pēc tam ņemam melno mīnusa klemmi un pievienojam to “donora” spēkratam (vienojam klāt akumulatora mīnusam). Savukārt otru mīnusa klemmi ir jāpievieno iedarbināmās mašīnas motora metāliskai daļai, piemēram, korpusam. Šī detaļa nedrīkst atrasties atsevišķi no pārējā motora. Šis paņēmiens novērš akumulatora eksplodēšanas iespējamību. Vietai, kur pievienojat mīnusa klemmi, jābūt notīrītai.

Kā iedarbināt motoru?

Kad vadi pievienoti, var ķerties pie auto iedarbināšanas. Pirmo iedarbina “donora” mašīnas motoru. Ļaujiet tam palādēt tukšo akumulatoru kādas 3 minūtes (var arī nedaudz ilgāk vai mazāk, pēc saviem ieskatiem). Pēc tam noslāpējam auto, un iedarbinām to mašīnu, kuras akumulators bija nosēdies. Ja tas neizdodas, iespējams, vaina meklējama citur.

Kā pareizi atvienot vadus?

Kad mašīna veiksmīgi iedarbināta, ir pareizi jānoņem vadi. Klemmes nepieciešams noņemt atpakaļejošā secībā, ja salīdzinām ar to, kā darījām sākumā. Vispirms atvienojam melno mīnusa klemmi no motora detaļas (korpusa), pēc tam atvienojam mīnusa klemmi no “donora” auto akumulatora. Pēc tam atvienojam sarkano plusa klemmi no donora auto akumulatora un, visbeidzot, plusa klemmi no iedarbināmās mašīnas akumulatora. Esiet uzmanīgi, un dariet visu iespējamo, lai šajā brīdī klemmes nepieskartos viena otrai!

Risinājums

Mana Toyota mīlīgi atkal ierūcās, no riteņa izlīda iemigušais kaķis, kuru vienmēr pagalmā piesaista atpūta manā mašīnā. Sabučoju vīru. Un dzīros braukt uz darbu. Vīrs gan nošūpoja galvu un noteica, ka vispār jau vajadzētu nomainīt akumulatoru. Nē, nu, kāda nomaiņa, ja viņam reiz tik prasmīgas rokas?

Bet, nu, ko – šodien mēs tomēr pētām jaunus akumulatorus. Ērti salīdzināt interneta veikalā 220.lv visus pieejamos variantus. Izvēli gan uzticēšu vīram, kā esmu pārliecinājusies, viņš noteikti visu izdarīs, kā nākas. Ja arī tavs akumulators tevi pieviļ pārāk bieži, vari ieskatīties tiešsaistes katalogā šeit un apsvērt jauna iegādi. 

Pievērsiet uzmanību tam, ka mašīnai ar tukšo akumulatoru vēl jāturpina darboties aptuveni pusstundu, lai tā būtu spējīga normāli darboties turpmāk. Sievietes – noteikti neaizmirstiet arī pateikties saviem vīriem, kad viņi jūsu labā nopūlas, un novērtējiet viņu centienus, lai mājās miers un harmonija.

Vakarā pagatavoju vīram sevišķi garšīgas vakariņas – ja tā gatavotu ik vakaru, vīrs būtu gatavs ik rītu labot manu akumulatoru.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *