Kas jāņem vērā, izvēloties jaunu monitoru?

monitoriLabs monitors ir ļoti svarīga stacionārā datora sastāvdaļa. Taču to var izmantot arī, lietojot portatīvo datoru. Aplūkojot piedāvājumu, var secināt, ka izvēle ir patiešām daudzveidīga. Tādēļ var rasties jautājums – kam pievērst uzmanību, izvēloties jaunu monitoru? Atbilde turpinājumā!

Svarīgākie kritēriji, kam pievērst uzmanību

Monitori ir dažādi. Izvēloties piemērotāko no https://220.lv/lv/datortehnika/monitori, uzmanība jāpievērš vairākiem kritērijiem:

  • Monitora ekrāna izmēram – tas parasti tiek norādīts collās;
  • Ekrāna izšķirtspējai – jo tā lielāka, jo labāka attēla kvalitāte;
  • Paneļa tipam – ikdienas darbam piemērots ir TN vai VA matricu panelis, savukārt specifiskākiem grafiskajiem darbiem var izvēlēties IPS paneli;
  • Savienojamībai ar USB;
  • Malu attiecībai – tā nosaka, kādā formātā tiks parādīts attēls. Standarta attiecība ir 16:9, taču pieejami arī citi varianti

Protams, nozīme ir arī monitora cenai. Skaidrs – jo labāka monitora kvalitāte, jo vairāk tas izmaksās. Taču dažādās tirdzniecības vietās atšķiras gan piedāvājums, gan monitoru cenas. Šī iemesla dēļ vajadzētu salīdzināt vairākas opcijas un tikai tad lemt par piemērotākā monitora iegādi.

Interneta veikalu piedāvājums neliek vilties

Interneta veikali ir viena no mūsdienās ērtākajām un ātrākajām opcijām, kā aplūkot plašo monitoru piedāvājumu, savstarpēji salīdzināt vairākas iespējas un veikt pasūtījumu jebkurā sev ērtā laikā. Īpaši to novērtē aizņemtie, kā arī tie, kuri nevēlas ilgu laiku pavadīt, staigājot pa veikaliem. Teju visi interneta veikali dod iespēju monitorus un citas interesējošās preces atlasīt pēc konkrētiem parametriem – arī tas ir labs veids, kā ietaupīt laiku.

Kas būtiski – iepērkoties tiešsaistē, spēkā ir distances līgums, kas nosaka – iegādāto preci 14 dienu laikā var atdot atpakaļ pārdevējam, ja tā kāda iemesla dēļ neatbilst prasībām. Pirms tam gan svarīgi iepazīties ar preču atgriešanas nosacījumiem.

Un – neatkarīgi no tā, kur iegādājies jaunu datora monitoru, pirms tam iepazīsties arī ar garantijas nosacījumiem, lai zinātu, kā rīkoties, ja datora monitors tomēr nestrādā pilnvērtīgi.

Monitors  – būtisks elements, kas ietekmē datora lietošanas pieredzi. Izvēlies to rūpīgi, pievēršot uzmanību kvalitātei un svarīgākajiem parametriem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *